Hamburgery vlastně vůbec nemám rád. Pro mě je hamburger to, co prodávají na Národní u Máje pod názvem krůtí hamburger se zelím a ten mi vlastně i chutná. Ale protože jsem se dostal do největší demokracie světa, kde se demokracie vztahuje i na volbu hamburgeru, rozhodl jsem se podstoupit tento test.

Chtěl bych jen upozornit, že se nejedná o nic ve stylu SuperSizeMe :-)


McDonald’s BigMac CZ version

Prvním zástupcem testu je česká verze BigMacu od McDonaldu. Cena 200g verze je 62Kč (asi $2.7). Je zabalen v krabičce. Posypán sezamem, na průřezu je zajímavě barevný. Dostává mě na něm speciální “oddělovací” placička, která je mezi karbenátky.

McDonalds Big Mac (�R verze)

Chuť je celkově nevýrazná, ale musím říct, že nakládaná okurka se jim opravdu povedla. Každopádně, jídlo to příliš kulturní nebude, neboť rozteklá majonéza teče všude kolem a hlavně po prstech.

Celkový verdikt? Nevím :-)

 

Wendy’s Big Bacon Combo

První z emerických hamburgerů je Big Bacon od Wendy’s. Lze zakoupit v combo verzi, což znamená mimo jiné výběr přílohy (já jsem zvolil Wendy’s Caesar salad) a pití (voda). Cena je asi $6.5.

Wendy's Big Bacon Combo (US verze s Caesar salátem)

Wendy's Big Bacon (US verze)
Salát mi docela chutnal. Co se týče hamburgeru, jsem trochu zdrženlivý. Zřejmě bych ho připodobnil k výše hodnocenému hamburgeru od McDonald’s. Stejně nevýrazná chuť a také problém s rozteklou majonézou.

Celkový verdikt? Nevím :-)