Organic shop, to je něco jako u nás biopotraviny. Potraviny by měly být zřejmě lepší a zdravější než ve Val-martu, ale to je samozřejmě otázka.

Ever'man

Ever’man organic shop budeme ale navštěvovat z toho důvodu, že to je nejbližší obchod, který je dostupný pěšmo. Bez auta jste totiž v US ztracení.Co se týče Ever’man-u, jde spíše než o obchod o klub. Když se stanete členem ($12 za rok), dostáváte 15% slevu na nákupy, možnost navštěvovat setkání a semináře a také newsletter.

Při naší první návštěvě jsme získali speciální first-timer slevu, ale stejně nás ne moc velký nákup stál přes $50.

A co tento organický obchod nabízí? Kromě organických potravit i nějaké ty anorganické (sůl) a také potřeby zdravého životního stylu – recyklované toaletní papíry, organické “žrádlo” pro psy a také nějaká antibiotika.

Je docela vtipné sledovat “organický” kečup Heinz, který chutná úplně stejně jako neorganický, akorát stojí 3x víc. Také zelenina nevypadá nejlépe, ale to už je takový úděl ekologického zemědělství (kdo hnojí, nejen že má za tři, ale ještě hezčí :-)

Jen tak pro zajímavost jsem zakoupil organický roast-beef, cca. 10 dkg za cca. $6, takže by mě zajímalo, jak dopadne.

Chléb Chléb (2) Chléb (3)

Co mě ale zaujalo, je chléb – vypadá opravdu jako ten evropský. Ten, co jsme dali do mrazáku na sobě má dokonce napsáno cosi o “European Bakery”. Už se na něj docela těším.