Pivo je, dle mého názoru, zřejmě jeden z nejčastějších alkoholických nápojů. Jde koupit v podstatě kdekoli, nebývá drahý a dá se pít při všech příležitostech.

Následující článek se pokusí srovnat pivo, které se pod názvem Pilsner prodává v USA na Floridě.


Musím se přiznat, že samozřejmě nejsem znalec piv, ale rád se napiji z oroseného půlitru tak akorát vychlazeného piva. Nejlépe ležáku.

Jak to tedy vypadá s pivem v USA?

Pivní kultura zde není tak vyspělá jako v České Republice. Prostě nedostanete půlitr, kde je pěny tak akorát, spíše půlitr, kde je spousta piva bez pěny. Nevím, čím to je, ale i Stella Artois, která chutnala stejně jako v Evropě, vypadala americky.

Spousta lidí si ovšem točená piva nekupuje – jsou spíše na lahváče. Lahváče mají záhadnou míru a, co je zajímavé, nikde na nich nenajdete obsah alkoholu. Jen varování, že těhotné ženy by alkohol pít neměly a řidiči pít alkohol už vůbec nesmí.

Flying Dog

Prvním pivem, které jsem chutnal byl Flying Dog. Je to pivo, na kterém je nejzajímavější etiketa. Ta se opravdu povedla. Co se chuťové části týče, pivo obsahuje nějakou zvláštní chuť, kterou jsem nalezl i u dalších piv (jako je Yuengling Lager nebo Octoberfest od stejného pivovaru). Ta mi nesedí a tak mi pivo nechutná.

Miller Lite Miller Lite prezentace Miller Lite zdarma

Následoval Miller Lite. Jedná se o lehké, světlé pivo, řekl bych s nižším obsahem alkoholu. Toto pivo mi chutnalo, protože neobsahuje tu zvláštní příchuť, kterou má Flying Dog. Pivo jsem si oblíbil i vzhledem k akci, kdy jsme zakoupili jednu lahev a tři další dostali zdarma.

Fosters

Co se týče dalších světlých piv, zakoupil jsem zkušebně i Foster’s. Správně, modří už vědí – nejedná se o americké pivo! Jedná se o import z Austrálie, kde je to jedno z nejlepších piv (samozřejmě až po Toohey’s New a XXXX). Pivo je běžně k dostání v síti Wal-mart. Chuťově je vyrovnané a zhýčkanému středoevropanovi zřejmě bude chutnat bez větších výhrad.

Corona

A když jsme u zahraničních piv, máme tu ještě import z Mexika. Corona Extra je běžně dostupná i v Evropě, ale musím uznat, že mi příliš nechutná. Jsem zvyklý na hutnější a hořčí chuť.

A nyní jedna specialitka. Jedná se o irskou restauraci a steak-bar McGuire’s, ve které naleznete pivovar. Veškerá produkce pivovaru se pak vypije v restauraci a steak-baru.

McGuire's Irish Stout

Hlavní perlou je samozřejmě pravý irský stout. Tedy hutné černé “pivo.” Já osobně nejsem přílišným fanouškem temných speciálů, jsou na mě příliš sladké, ale toto pivo jsem musel vyzkoušet. Je to opravdu výtečný stout, který nespěchá, má hutnou pěnu, medově sladkou chuť a temně černou barvu.

McGuire’s dále nabízí dalších 5 druhů piva. Přes světlý a lehký McGuire’s Light Ale, malinový Wild Irish Raspberry Wheat, ležák McGuire’s Irish Red Ale a tmavé pivo McGuire’s Porter. McGuire’s dále vaří speciální pivo Seazonal Ale, které se v průběhu roku mění a pokaždé je unikátní.

V tuto chvíli jsem ochutnal všechna předchozí piva. Nejvíce mi chutnal McGuire’s Irish Red a pak také lehký Miller Lite. Ale, ruku na srdce, nejlepší je stejně Plzeň.

Pilsner Urquell

K dostání v síti Wal-mart a všech dobrých barech!

:-)