Rychlé stravovaní – zatracováno i vychvalováno. Tady v USA v podstatě žádné “pomalé” stravování není :-) Tady je výběr těch, co jsem měl možnost zkusit, a nejedná se o klasické “hamburgrárny”.


Bagelheads

Bagelheads je síť rychlého občerstvení, který nabízí sendviče v pečivu bagel. Kdo by to neznal, vždyť na Újezdu je již celkem dlouho Bohemia Bagels. Tak tohle je velice podobné.

Bagely mají jak sladké, tak slané ve spoustě druhů (celozrnné, málozrnné…) se spoustou příchutí (česnek, cibule, sýr, italská, vše…) a je možné si z nich nechat udělat sendviče. Lze si samozřejmě také vybrat z předpřipravených.

Manhattan Monster Manhattan Monster (detail)

Na obrázcích je Mahattan Monster, který obsahuje dvojitou porci krůtích prs a roastbeefu. Kulturně se to jíst nedá a porce je naprosto šílená :-)

 

Rag Tyme

Rag Tyme je grill a bar, který nenaleznete v Lidické, ale v Pensacole. Jedná se o klasický bar s tradiční kuchyní, kde si vegetarián opravdu nevybere. Tedy, musí ze všeho vybírat maso :-)

Rag Tyme Rag Tyme (detail)

Objednal jsem si Graffitti Burger, klasický to hamburger, který byl opravdu ručně dělaný. Také chutnal velice dobře. Do housky se ještě vešly restované žampiony s cibulkou a sýr. Jako již tradiční přílohou jsou hranolky – to je tedy pěkný zlozvyk.

Side Line

Side Line je bar a grill na Pensacola Beach. Je to klasický podnik “lepšího” rychlého občerstvení. A zřejmě je oblíbený u koupající se mládeže.

Side Line Side Line (detail)

V tomto baru jsem zkusil tradiční nonsens – buffalo wings. Přijde mi to trochu jako nesmysl, říkat směsi kuřecích křídel a nohou bizoní křídla :-)

Každopádně, porce deseti kusů s BBQ omáčkou a blue-cheese dipem, je docela nálož. Zvlášť, když člověk poctivě okusuje každou chrupavku :-) Jako příloha jsou kousky řapíkatého celeru.

Závěr

I v USA se dá najít něco, co není hamburger. Přijde mi totiž, že si každý evropan představuje, že američani nejí jinde než v mekáči. Zatím to vypadá, že všichni jedí ve Wendy’s :-))))