Pizza. Stala se v podstatě jedním ze základních českých jídel. Pizzerií v ulicích uvidíte v podstatě stejně jako klasických restaurací. A jak si ji udělat doma?

Přináším vám jednoduchý recept :-)


Suroviny

  • droždí, asi 20g.
  • 150ml teplé vody
  • 300g mouky hladké
  • 2 lžíce olivového oleje
  • protlak nebo rajčata loupaná ve vlastní šťávě
  • spousta sýra, salámků, oliv, cibule, prostě to, co máte na pizze rádi
  • hodně času a dobrá nálada

Příprava

Droždí se rozmíchá ve vlažné vodě, odvážená mouka se dá do díže, udělá se v ní ďůlek a do něj se nalije droždí s vlažnou vodou a olivový olej. Těsto se vypracovává do doby, až je hezky hebké a hladké a nelepí se na okraje díže.

Těsto se přikryje utěrkou a dá se na teplé místo kynout. Kynutí je proces cca hodinový, těsto musí zdvojnásobit objem, takže je to ideální čas na přípravu dalších surovin.

Sýr se nastrouhá, salám nakrájí nebo nastrouhá, cibule na kolečka… Prostě tak, jak máte rádi. Protlak je docela sladký, doporučuji přisolit nebo použít něco podobného.

V tuto chvíli, kdy už máme skoro vykynuté těsto, je také ideální čas zapnout si troubu – my máme elektrickout, takže cca. 230 stupňů a spodní pečení s horkým vzduchem.

Až těsto vykyne, začíná zábavná část přípravy pizzy. Těsto je potřeba vytvarovat do tvaru pekáče – ideální je nějaký kulatý, ale i hranatý se dá přežít. Já použil formu na dortový korpus. Na něj se rozprostře trocha mouky, aby se těsto nelepilo, a na mouku se rozprostře těsto. Na hezky do tenka rozprostřené těsto se nakydá protlak, dají všechny dobrůtky kromě sýra a strčí se to do trouby.

Až začnou hezky růžovět okraje (cca 20 až 30 minut pečení), rozprostře se na pizzu sýr a dá se to tak na 5-10 minut zapéct.

Pizza Pizza - detail

To je můj jednoduchý recept na pizzu. Samozřejmě se dá udělat pizza z listového těsta, ale toto je o něčem jiném…