Tak co si usušíme dnes? Houby suší kdekdo, ovoce také, sušené maso už se také začíná docela rozmáhat. Ale sépie? To je pro mě docela novinka.


Beef Jerky

Nejdříve se podíváme na sušené maso. Je to přímo originální Beef Jerky, jehož dovozem z USA jsem zřejmě porušil spoustu pravidel EU. Ale stálo to za to.

Beef Jerky - pytlík Beef Nuggets - pytlík

Firma Jack Link’s vyrábí spoustu druhů “sušených” mas a to ať už Beef Jerky nebo třeba nugety, ale také spoustu příchutí. Je docela problém si vybrat a ve Wal-martu, jde jsem je kupoval (balíček 92g za cca $2.5), pro jistotu mají asi 10 druhů. Tak jsem je vzal všechny. Většinu jsem rozdal, ale i tak mi dva balíčky zbyly.

Beef Jerky Beef Nuggets

Co se týče masa. Je výborné. Ale nezdá se mi, že by bylo sušené ze syrového, spíše upečené a teprve potom usušené. To ale moc nevadí. Příchuti jsou např. Sweet & Hot, Peppered, Teriyaki, Hickory smoked…Podle toho, co jsem ochutnal, zřejmě nejlepší jsou originální a pepřové. Ty mohu jen doporučit.

Sépie

A teď k tomu, co je opravdu zajímavé. Jak se dočteme z letáčku firmy Mořský gurmán:

Sépie je lahůdka, kterou přináší gurmáni ze světa rybích specialit. Sépie, z níž je tato pochoutka vyrobena, je velmi pečlivě vybírána a uzena. Tato jedinečná tradiční technologie zaručuje originální jemnou chuť při zachování všech blahodárných složek obsažených v čerstvé sépii.

Chapadla sepie - pytlík Kolečka sépie - pytlík

Na doporučení jsem zakoupil sépii uzenou, která prý má silnější chuť, uzenou. Vybral jsem si chapadla sépie (nakrájená nakolečka) a kolečka sépie (zřejmě nějaká jiná část).

Chuťově mi pochoutka připomíná uzenou makrelu, jen je to spíš takové “žužu.” Chuť je tak silná, že stačí jeden až dva kousky a celý večer tuto uzenou chuť cítím. Ale jednou za čas je to opravdu výborná pochoutka.

Kolečka sépie Chapadla sépie

Doufám, že jsem zase přinesl něco nového a pro gurmány zajímavého :-)

Oba výrobky jsem si zakoupil sám, maso v USA a sépii když jsem byl na Cibulce na squashi…